Piątek, 12 kwietnia 2024r. | Imieniny: Juliusza, Luboslawa, Zenona
Pokaż menu

BOTG 2023: Aleja Kwiatów cała w kwiatach

24 maja, 2023

Od kilu dni Aleja Kwiatów na Osadzie Jana cała rozkwita ! Wszystko dzięki pierwszemu zrealizowanemu projektowi wybranemu przez Was w Budżecie Obywatelskim Miasta Tarnowskie Góry 2023. Dzięki inicjatywie Rady Dzielnicy Osada Jana przy Alei zasadzono w sumie 670 sztuk roślin ozdobnych!

Zadanie objęło posadzenie 670 sztuk roślin ozdobnych w tym:
– krzewy ozdobne 160 sztuk: hortensja bukietowa, lilak Meyera 'Palibin’, berberys Thunberga, tawuła japońska
– byliny i trawy 510 szt. w tym: szałwia, kocimiętka wielosił, liliowiec, ubiorek , trzęślica, rozchodnik okazały.
Koszt zadania „Kwiaty na Alei Kwiatów” – 50 tys. zł. W ramach prac zawarto: koszty opracowania koncepcji, zakup i posadzenie roślin wraz z pracami agrotechnicznymi, ułożeniem eko-bordów i rozścieleniem agrotkaniny oraz dwumiesięczną pielęgnację.

Galeria

BOTG 2023: wyniki głosowania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).