Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Burmistrz Tarnowskich Gór na Gwarki: Dobrej wspólnej zabawy!

07 września, 2022

Po przerwie wracamy! I to z przytupem! Tegoroczne Gwarki potrwają aż cztery dni: od 8 do 11 września. W niedzielnym pochodzie zobaczymy ponad 30 nowych postaci. Zagrają dla nas m.in. Czesław Mozil i Śląskie Smyki, Małgorzata Ostrowska, Roksana Węgiel, Lady Pank, Skaldowie, Mrozu, TG Big Band. Zatańczy TESS… Kiermasz sztuki, rzemiosła, rękodzieła, prac lokalnych twórców stanie w kilku miejscach. Wspaniała zabawa czeka na najmłodszych koło Tarnogórskiego Centrum Kultury i w ogrodach biblioteki.
Zero nudy – obiecują organizatorzy. Choć dobrze mieć peleryny na podorędziu, życzę wszystkim: dobrej wspólnej zabawy! Niezależnie od pogody!
Arkadiusz Czech
Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.