Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

COVID 19: ile miasto wydało na walkę z epidemią?

02 czerwca, 2020

454 tysiące 891 zł wydała gmina do tej pory na walkę z epidemią. Zawierające się w tej kwocie pieniądze przeznaczone zostały m.in. na zakup maseczek, środków dezynfekcyjnych i innego sprzętu ochronnego, a także na obiady wydawane przez MOPS oraz zakup ambulansu dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera. W czerwcu gmina zapanowała na ten cel kolejne wydatki – tym razem w wysokości 55 tys. zł.

Znacznie kosztowniejsze będą dla gminy ubytki w budżecie spowodowane zmniejszonymi dochodami z podatków z powodu covid, jak również zniżki i ulgi, które zaproponowała gmina przedsiębiorcom oraz mieszkańcom lokali komunalnych.

– Śląski Związek Gmin i Powiatów wykonał ankietę dotyczącą wsparcia dla przedsiębiorców i okazało się, że jesteśmy w czołówce – na całe województwo liczące 180 gmin tylko 24 podjęły takie uchwały. Trudno na dziś oszacować straty w budżecie z tytułu obniżonych wpływów podatkowych i udzielonych zniżek. Musimy być przygotowani, że koszty wyniosą kilkanaście milionów złotych, a nawet 30 milionów – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Warto także przypomnieć, że ponad 222 tys. zł gmina przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 w Bytomiu. To pieniądze, które należały nam się z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jednakże przeznaczyliśmy je na pilniejszy cel, jakim jest walka z wirusem.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).