Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Covid-19: nowe zasady bezpieczeństwa

17 grudnia, 2020

Od godz. 19.00 w Sylwestra do 6.00 rano będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. To jedno w nowych zasad bezpieczeństwa na okres od 28 grudnia do 17 stycznia, które zapowiedzieli dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Główny Doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Oprócz dotychczasowych obostrzeń i zakazu przemieszczania się w Sylwestra wprowadzono kolejne obostrzenia:
▶️ wprowadzono zakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia bez opiekunów w godzinach: 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku (wyjątkiem są półkolonie),
▶️ w galeriach handlowych działać będą tylko wybrane sklepy,
▶️ zamknięte zostaną hotele – również na ruch służbowy, żeby ograniczyć ruch do absolutnego minimum,
zamknięte będą stoki narciarskie,
▶️ infrastruktura sportowa udostępniona tylko dla sportu profesjonalnego,
▶️ wprowadzona zostaje kwarantanna graniczna.
Wszystko to ma obniżyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.
– Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie – podkreślił minister zdrowia.Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).