Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Covid 19 – od dziś maseczki w całym kraju!

10 października, 2020

Od dziś (10.10) obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje w całym kraju. Rząd rozszerza zasadę bezpieczeństwa #DDMA: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka, Aplikacja #StopCovid – Od dziś żółta strefa obowiązuje na terenie całej Polski, oprócz tej strefy, która jest czerwon. Dziś “naciskamy hamulec” – proszę, by te standardy które obowiązują stały się przedmiotem naszej wspólnej odpowiedzialności – powiedział minister Adam Niedzielski.

Z noszenia maseczki zwalnia właściwe zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający zwolnienie z obowiązku zakrywania ust i nosa – zawsze miejcie je przy sobie.

 Wracają w sklepach godziny dla seniorów – od 10.00 -12.00.

– 98% szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym – na razie nasza strategia zdaje egzamin. Na dziś nie widzimy konieczności wprowadzania obowiązku wprowadzania nauki w trybie zdalnym, który nie obywa się bez kosztów społecznych – powiedział premier. – Nic nie wskazuje na to, aby maseczki stały się obowiązkowe w czasie lekcji – poinformował MInister Zdrowia. 

Premier poinformował również, że od października do marca Polska otrzyma 80 000 dawek Remdesiviru – leku wspierającego leczenie COVID-19. 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).