Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Czyste Powietrze: ponownie przyjeżdża mobilne biuro programu

01 września, 2020

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” ponownie pojawi się w Tarnowskich Górach. 4 września punkt konsultacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach najpierw pojawi się na Rynku (10.00 – 13.00), a następnie na placu przy Kościele Ojców Kamilianów, ul. Różana 2 (14:00 – 17:00).

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” to pilotażowy program realizowany przez dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w Katowicach oraz Krakowie. Umożliwia spotkania bezpośrednie dla mieszkańców z ekspertami z WFOŚiGW w Katowicach, którzy doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też wymiany tzw. kopciuchów, pomogą w wypełnianiu wniosków, a przede wszystkim umożliwią ich złożenia na miejscu. Spotkania odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

Od początku funkcjonowania programu Czyste Powietrze złożonych zostało łącznie blisko 20 tys. wniosków o dofinansowanie na wymianę kopciuchów i termomodernizację. Od 15 maja 2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze odbywa się na nowych zasadach. Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku wymiany starego „kopciucha”, termomodernizacji i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej, wynosi 30 tys. zł.

Harmonogram wrześniowych wyjazdów Mobilnego Biura można znaleźć na stronie:

https://www.wfosigw.katowice.pl/mobilne-biuro.html
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).