Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

„Diabeł”, czyli Tarnowskie Góry zagrają w filmie

25 stycznia, 2023

Od 2 lutego zaczynają się zdjęcia do filmu „Diabeł”. To współczesny kryminał, z plejadą polskich i śląskich aktorów z tarnogórzanami – Piotrem Trojanem i Erykiem Lubosem w roli głównej. W roli głównej znajdą się także w tej produkcji Tarnowskie Góry: film pokaże miasto, ciekawe zaułki, park, restaurację, podziemne chodniki, sztolnię oraz wnętrza budynków.

Miejskie sceny kręcone będą w kilku miejscach. Filmowcy zaczynają pracę 2 lutego na ul. Św. Katarzyny, Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej.

Będą utrudnienia w ruchu, ale czasowe, np. na czas kręcenia sceny. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, będą zabezpieczone. W niektórych miejscach ekipa będzie korzystać z silnych reflektorów, zwyżki. O wszystkich niedogodnościach będziemy szczegółowo informować wkrótce na naszej stronie internetowej, na profilu Tarnowskie Góry – Srebrne Miasto, powiadomimy media, będziemy też rozdawać ulotki mieszkańcom ulic i okolic, gdzie kręcone będą kolejne ujęcia.

Premiera filmu, który finansowo wsparło również nasze miasto, zaplanowana jest na jesień tego roku.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).