Do pałacu wróciła muzyka
W minioną niedzielę, po długiej przerwie, sala koncertowa Pałac w Rybnej wypełniła się znów miłośnikami muzyki współczesnej. 🎼🎹🎧 Stęsknionych za pałacowymi wydarzeniami melomanów pojawiło się mnóstwo, a sala wypełniona została co do jednego miejsca, na obsadzenie którego pozwalały normy sanitarne 😷
Przed koncertem zorganizowano warsztaty grafiki muzycznej, które poprowadził dr hab. Piotr Kopiński z Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas wieczornego koncertu zatytułowanego “Kiedy muzyka staje się obrazem”, w interpretacji Hanny Balcerzak goście usłyszeli m.in. prawykonania klawesynowych utworów Philipa Czaplowskiego i Tomasza Kamianiaka oraz koncert pianisty Piotra Kopińskiego. Przez meandry współczesności poprowadził publiczność niezastąpiony Piotr Oczkowski.
Pracownicy pałacowego impresariatu dziękują wszystkim uczestnikom za zaufanie i za przyjęcie ze zrozumieniem zasad zapewniających bezpieczeństwo.
Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry.