Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Do pałacu wróciła muzyka

15 lipca, 2020

W minioną niedzielę, po długiej przerwie, sala koncertowa Pałac w Rybnej wypełniła się znów miłośnikami muzyki współczesnej. 🎼🎹🎧 Stęsknionych za pałacowymi wydarzeniami melomanów pojawiło się mnóstwo, a sala wypełniona została co do jednego miejsca, na obsadzenie którego pozwalały normy sanitarne 😷

Przed koncertem zorganizowano warsztaty grafiki muzycznej, które poprowadził dr hab. Piotr Kopiński z Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas wieczornego koncertu zatytułowanego “Kiedy muzyka staje się obrazem”, w interpretacji Hanny Balcerzak goście usłyszeli m.in. prawykonania klawesynowych utworów Philipa Czaplowskiego i Tomasza Kamianiaka oraz koncert pianisty Piotra Kopińskiego. Przez meandry współczesności poprowadził publiczność niezastąpiony Piotr Oczkowski.
Pracownicy pałacowego impresariatu dziękują wszystkim uczestnikom za zaufanie i za przyjęcie ze zrozumieniem zasad zapewniających bezpieczeństwo.
Zadanie było współfinansowane ze środków Gminy Tarnowskie Góry.Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).