Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Drugie Wybory Pięknej z Rept już za nami!

23 kwietnia, 2023

Wybory Pięknej z Rept 2023 okazały się – także dzięki wspaniałej pogodzie- sukcesem. Na drugą edycję święta tarnogórskiej jabłoni złożyło się sadzenie i rozdawanie drzewek, warsztaty, jarmark, degustacja jabłek i soków, występy artystyczne. Niewątpliwymi ozdobami byli pięknie przebrani ludzie, niezwykle barwnie ustrojone stoiska oraz …traktor i przyczepa z sianem.

Na imprezę współorganizowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej złożył się także konkurs kulinarny dla tarnogórskich restauracji. Najlepsze dania z kaczki przyrządziła w nim restauracja Kunszt , najlepszą szarlotkę przygotowały 4 Pory Roku.

Wśród dań z kaczki jurorów najbardziej oczarowała kaczka w otrzewinie, chips ze skóry kaczej, puder z tłuszczu kaczego, tłuszcz w glinie jadalnej, puree z marchwi, jabłka i mango i jadalna skorupka jajka w restauracji Kunszt.
– To danie zdecydowanie najbardziej przypadło wszystkim z nas dzięki smakowi, ale i pomysłowości – przyznali jurorzy, wśród których znalazł się Grzegorz Bien MasterChef TVN, finalista Masterchefa, cukiernik Łukasz Wylężek, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych Tomasz Respondek, Stanisław Karcz, wiceprezes SMZT oraz Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych.
Wśród deserów za najlepszą uznano wariację na temat szarlotki z restauracji 4 Pory Roku, która okazała się odwrócona doi góry nogami tartaletką na klasycznym kruchym cieście, pieczone jabłka pokrojone w plastry, jabłko tarte ze śmietaną i cukrem puder i cynamonem, oraz beza przypalana i kruszonka migdałowa.
– To danie mimo , że nowoczesne i ciekawe znakomicie nawiązywało do klasycznej szarlotki – komentowali sędziowie, którzy z powodu bardzo wysokiego poziomu wszystkich 11 kuchni postanowili przyznać dwa wyróżnienia. W dziedzinie deserów przyznali je restauracji Kunszt, wśród dań głównych z kaczki wyróżnili natomiast Bistro Miarki 8 Restaurant&Wine Bar.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).