Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Dzieci uwielbiają Tuwima. Dorośli też

25 kwietnia, 2023

– Ale to ciężkie! – sapnął malutki Adam Joszko po odebraniu nagrody z wielkim zbiorem bajek w środku. Razem z nim podobnie upominki otrzymała dziś jeszcze szóstka maluchów z Przedszkola Publicznego nr 6, w którym rano rozstrzygnięto konkurs plastyczny oparty na bajkach Juliana Tuwima.

Wśród stworzonych przez Adasia i Magdalenę Ulfik (dzieci młodsze) oraz Alinę Szeję, Antoninę Świątek, Martynę Rybę i Julię Ziemniewicz (dzieci starsze) znalazły się prace pokazujące m.in „Lokomotywę” i „Ptasie Radio”. Na dodatek finał konkursu, zorganizowanego przez Joannę Mróz oraz Monikę Klozę, uświetniły przedszkolne dzieci, które śpiewająco zaprezentowały „Lokomotywę”, „Abecadło” oraz „Pana Hilarego”.
Wszystkie – razem z nagrodzonymi oraz wychowawczyniami – w ramach podziękowania dostały od burmistrzów Arkadiusza Czecha i Jolanty Tuszyńskiej ofiarowane im chwilę wcześniej przez dzieci czekoladki.
– Zazdroszczę Wam takich umiejętności – mnie malowanie nigdy nie wychodziło zbyt dobrze – żartował burmistrz zaznaczając, że bajki Tuwima są jego ulubionymi.
 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).