Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Dzień kobiet – życzenia dla Pań

08 marca, 2024

Życzenia Burmistrza Tarnowskich Gór i Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Największym skarbem Tarnowskich Gór było niegdyś srebro.
Jednak od samego początku dziejów największym skarbem całej ludzkości są kobiety.
Bez Was, nie bylibyśmy – jako mężczyźni – sobą.

W dniu Waszego święta życzymy Wam i sobie, abyście w swojej zmienności były…niezmienne.

Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry
Adrian Wolnik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.