Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Dzień Strażaka jeszcze w starej remizie

31 maja, 2023

– W ubiegłym roku wyjechaliście w sumie na 3124 akcje – za wszystkie Wam dziękuję – powiedział st. bryg. Adam Lachowicz, komendant tarnogórskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej w czasie dzisiejszych obchodów Dnia Strażaka.

Komendant wspomniał, że praca druhów to nie tylko akcje, ale i szkolenie, bo w 30 jednostkach na terenie powiatu działa w sumie 500 młodzieżowców.
– Jesteście najlepsi! – dodał Lachowicz.
Tradycyjnie obchody były okazją do wręczenia awansów i odznaczeń. Tegoroczne obchody były jednak wyjątkowe, bo wszystko wskazuje, że w tym roku zacznie się budowa długo wyczekiwanej remizy, która stanie na działce ofiarowanej strażakom przez powiat i miasto.
Za kwotę około 32 mln zł do końca 2025 roku za obwodnicą ma powstać obiekt mieszczący 7 stanowisk na samochody gaśnicze i ambulans.
– Dzięki Wam za to, co robicie i… czego nie robicie, bo kiedy nie jesteś na akcji zawsze jesteście w gotowości – powiedział strażakom burmistrz Arkadiusz Czech żartując, że strażacy podobno nie idą do piekła, bo tam boją się, że ogniomistrzowie ugaszą piekielny ogień wodą.
– Życzę Wam wody do gaszenia pożarów, a do walki z wodą innych środków i narzędzi. Wy wiecie, jak sobie z nimi radzić – wskazał burmistrz.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).