Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Erik Major ósmy w Europie

09 czerwca, 2022

Zawodnik MKS Park Wodny Tarnowskie Góry Erik Major wywalczył 8. miejsce podczas rozgrywanych w Portugalii Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Debiut Erika na imprezie tej rangi można uznać za olbrzymi sukces, o czym świadczy zajęte miejsce oraz fakt jak dobrze poradził sobie z trudnymi warunkami. Lepsi od tarnogórzanina okazali się jedynie trzej Turcy, trzej Włosi oraz jeden Niemiec.

Podczas wyścigu woda miała 19*C a w ocenie panowały duże fale oraz prąd wody, który powodował że poziom wody w trakcie wyścigu zmienił się o metr wysokości w pionie! Eryk świetnie zrealizował założenia taktyczne, dobrze wystartował i utrzymywał się na początku stawki od początku wyścigu. Pokonanie 5km składało się z 3 pętli o długości ponad 1600m oraz 200metrowego finiszowego odcinka do mety.

Po pierwszym okrążeniu oderwała się wiodąca grupa 7 zawodników, która wypracowała około 20m przewagi. Erik płyną w towarzystwie, trzech innych zawodników z Francji, Grecji oraz Hiszpanii. Na ostatnim kole zaatakował aby finalnie dopłynąć do mety jako 8-my junior w Europie.

Szczególną uwagę zwraca wszechstronność Erika Majora, który startuje na dystansach od 50m do 5km. Trenerami Erika jest duet trenerski z Tarnowskich Gór, Sławomir i Tomasz Pąchalscy, których poprosiliśmy o krótkie podsumowanie występu zawodnika.

-Od początku szkolimy Erika na wszechstronnego pływaka, który dobrze radzi sobie na różnych dystansach oraz w różnych stylach pływackich – mówią. – Jest również odporny na stres startowy oraz bardzo waleczny, dzięki czemu z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Start w Mistrzostwach Europy oceniamy jako spory sukces ale jednocześnie nie siadamy na laurach, dzień po powrocie do Polski wróciliśmy do treningu i dalej przygotowujemy się do dalszej części sezonu, w której planujemy starty w Mistrzostwach Polski na basenie i na wodach otwartych. Najważniejszy dla Nas jest fakt, że to już czwarty tarnogórzanin, szkolony w naszym klubie, który uczestniczy w Mistrzostwach Europy w ciągu ostatnich 7 lat – dodają trenerzy zaznaczają, że jest to dla nich potwierdzenie prawidłowo obranego kierunku oraz dobrej pracy, wykonywanej przez cały zespół trenerski pracujący w klubie.

– Nie możemy nie powiedzieć również o warunkach pracy jakie posiadamy w Tarnowskich Górach, bez których nie dałoby się osiągnąć tego sukcesu. Możliwości, które daje nam Park Wodny Tarnowskie Góry oraz dofinansowania ze strony Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach jak również innych podmiotów takich jak Ministerstwo Sportu oraz Śląski Urząd Marszałkowski bezpośrednio przekładają się na realizację naszej sportowej misji, serdecznie dziękujemy! – podsumowują.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).