Środa, 19 marca 2025r. | Imieniny: Józefa, Bogdana
Pokaż menu

Ferie z UNESCO 30% taniej!

07 lutego, 2025

Podczas ferii zimowych w naszym regionie (15 lutego – 2 marca), zwiedzanie z przewodnikiem Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach odbywać się będzie się o 1/3 taniej.

Ceny biletów (normalnych i ulgowych);
  • Zabytkowa Kopalnia Srebra 55/47 zł (ceny regularne 79/68 zł)
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga 47/39 zł (ceny regularne 68/ 57 zł)

Zabytkowa Kopalnia Srebra to unikatowe w skali świata miejsce, gdzie uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową. W labiryncie korytarzy można na własnej skórze poczuć surowy klimat, w którym kiedyś górnicy wydobywali podziemne skarby. Jedną z największych atrakcji jest przepływ łodziami na trasie o dł. 270 m. Podziwiać można także przyrodę (i to przez cały rok): różne gatunku grzybów, porostów oraz niezwykłe zjawiska przyrodnicze (w tym jedyny w Europie lej krasowy). 40 m pod ziemią jest zawsze 10 stopni C, a pogoda na zewnątrz nie ma żadnego wpływu na zwiedzanie. Na terenie kopalni znajduje się restauracja „Szynk na Grubie”, sklep z pamiątkami, minerałami oraz bezpłatny parking.

Sztolnia Czarnego Pstrąga (oddalona od kopalni niecałe 5 km) to jedyna w Polsce wciąż działająca sztolnia odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami. Pod ziemią można dowiedzieć się, w jaki sposób górnicy pokonali siły natury oraz poznać niezwykłą historię i wykute w skale tajemnicze legendy. Przy odrobinie szczęścia jest szansa natknąć się na pływające pstrągi lub zimujące nietoperze. Kilkadziesiąt metrów pod ziemią turyści wsiadają do łodzi i w tajemniczej scenerii, przy świetle lamp karbidowych, przepływają odcinek 600 m (ruch odbywa się wahadłowo). Obiekt położony jest na terenie urokliwego Parku Repeckiego.


Każdy bilet z Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga upoważnia do jednokrotnego skorzystania z promocji u każdego z partnerów Miast Gwarków. Odkryj swoje korzyści w restauracjach, kawiarniach, hotelach i obiektach noclegowych. Masz 7 dni od daty wizyty u nas na skorzystanie z promocyjnych ofert. Sprawdź jakie rabaty przygotowaliśmy dla Ciebie w Miastach Gwarków!




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).