Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Festiwal Żyć Mocniej 2022

14 listopada, 2022

„Żyć mocniej…?” czyli jedenasta odsłona Tarnogórskiego Przeglądu Filmów o tematyce uzależnień przekształca się w Festiwal Afirmacji. Podczas imprezy wraz z TO TU – Ośrodkiem Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej, będziemy promować pozytywne myślenie człowieka na swój temat i dbania o zdrowie psychiczne, które jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Impreza odbędzie się w dniach 22-26 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Festiwal Afirmacji „Żyć mocniej…?”

Życie obfituje w dobre i złe doświadczenia. Bywa, że te drugie pozostają w nas i nie dają o sobie zapomnieć. Czasami są to przykre momenty z przeszłości, a czasem elementy naszej codzienności, na które nie zawsze mamy wpływ, za to one mogą rzutować na nasze dalsze losy w sposób negatywny. Niekiedy sprawiają, że przestajemy dostrzegać rzeczy pozytywne i radosne, a zamiast tego popadamy w przygnębienie i tracimy poczucie własnej wartości. Niestety złoty środek na uleczenie się z przykrych doświadczeń nie istnieje. Ważne jednak, aby znaleźć w sobie siłę na zrozumienie samego siebie i zmierzenie się ze źródłem niepokoju. Droga do wewnętrznego spokoju nie jest łatwa, nie znaczy to jednak, że nie da się osiągnąć celu. Tę ścieżkę może odnaleźć każdy pod warunkiem, że będzie chciał sam sobie pomóc, przyjąć wsparcie płynące od innych ludzi i zaakceptować samego siebie.

Nie bez powodu Tarnogórski Przegląd Filmów o tematyce uzależnień „Żyć mocniej…?” organizowany już po raz jedenasty przez Tarnogórskie Centrum Kultury, w tym roku przekształcił się w Festiwal Afirmacji. Afirmacja oznacza aprobowanie, akceptowanie samej/samego siebie i polega na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby i stopniowym identyfikowaniu się z ich treścią. Podczas Festiwalu Afirmacji wraz z TO TU – Ośrodkiem Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej, z którym współpracujemy od lat, chcemy promować pozytywne myślenie człowieka w każdym wieku na swój temat i dbania o zdrowie psychiczne, które jest równie ważne jak zdrowie fizyczne.


Program:

22.11.2022 o godz. 10:00 – 20. Rocznica działalności Tarnogórskiego Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej TOTU – „Tożsamość jako wewnętrzne centrum organizacji zdrowia psychicznego i życia w trzeźwości – śląska tożsamość w procesie zdrowienia”

23.11.2022 o godz. 08:30 – Film „Marona – psia opowieść”

23.11.2022 o godz. 10:30 – Prelekcja Piotra Sobczaka z TO TU – Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej w Tarnowskich Górach oraz pokaz filmu „Cudowny chłopak”

24.11.2022 o godz. 10:00 – Prelekcja Piotra Sobczaka z TO TU – Ośrodka Terapii Uzależnień, Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej w Tarnowskich Górach oraz pokaz filmu „Belle”

25.11.2022 o godz. 11:00 – Spektakl Teatru Playback Hey!Now!

26.11.2022 o godz. 18:00 – Spektakl „Opowieść o tangu”

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach „Żyć mocniej…?”, dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym, jest bezpłatny. Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Bezpłatne zapisy od 26 października pod numerem tel. (32) 285 27 34 wew. 15.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).