Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Gdzie zrobić test na covid?

20 października, 2020

W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą kierować pacjentów na bezpłatne testy w ramach NFZ. Gdzie je wykonać? Śląski NFZ opublikował wczoraj (19.10.) aktualną listę punktów pobierania wymazów dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Najbliższy nam mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3. Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 726 600 055 od godz. 7.30 do 13:30. Punkt jest czynny w godzinach od 12.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele od 16.00 do 18.00. Badania na podstawie skierowania są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważne – na badanie należy przyjechać własnym samochodem, na miejscu nie należy z niego wysiadać. Wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu. Niezbędny będzie dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Badania w kierunku COVID-19 | Ilustracja.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Pulmonologii Sp. z o.o. umożliwia także płatne wykonywanie testów RT- PCR (testy molekularne) na obecność Covid-19.

W załączniku aktualna lista punktów pobrań w województwie śląskim.

Jak przygotować się do badania w mobilnym punkcie pobrań?

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.