Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Goście z Gruzji w tarnogórskim Ratuszu

17 października, 2022

Burmistrz Avtandil Talakvadze, Wiceburmistrz Giorgi Ghurjumelidze i zastępca dyrektora firmy AAG David Sharashidze – wszyscy z gruzińskiej miejscowości Ozurgeti – odwiedzili dziś nasz Urząd Miejski. Z Burmistrzem Arkadiuszem Czechem, Wiceburmistrzem Bartoszem Skawińskim i naczelnikiem Jarosławem Wasążnikiem rozmawiali o partnerstwie, współpracy.

Goście przyjechali na zaproszenie firmy Fasing SA.

Pierwsza wzmianka o Ozurgeti pochodzi z XVI wieku. W średniowieczu był to region rozwinięty kulturowo i gospodarczo, o czym świadczą liczne świątynie i twierdze znajdujące się na terenie gminy. Dziś to niewielkie miasteczko z małymi firmami, żyjące z rolnictwa, turystyki.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).