Środa, 29 marca 2023r. | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Pokaż menu

Gwarecki dzwon już na swoim miejscu

04 grudnia, 2020

Dzwon gwarecki kiedyś informował górników o początku pracy i końcu szychty, dlatego i dziś w samo południe zabrzmiał oficjalnie z okazji Barbórki. Sygnał dzwonem dali burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, Zbigniew Pawlak, szef Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz Henryk Jokiel i Kristian Kidala czyli dwójka z trzech (Roberta Franza nie było) sponsorów nowego odlewu dzwonu.

– To niesamowicie wzruszający dla nas moment – powiedzieli panowie po usłyszeniu dzwonu. – Choć obaj nie pochodzimy z Tarnowskich Gór z miastem związani jesteśmy od kilkudziesięciu lat traktując jak swoje. Nasz wkład  z te inicjatywę to dla nas wielki zaszczyt – przyznali.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).