Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Gwarki 2020 i Żywe Srebro Festiwal

02 września, 2020

Tegoroczne Gwarki, organizowane przez Urząd Miejski, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Tarnogórskie Centrum Kultury i pasjonatów naszej historii odbędą się w wersji on-line. Wydarzenie nie ograniczy się jednak wyłącznie do imprezy w wersji wirtualnej! Dwie aktywnie działając w mieście organizacje: Dokument Projektu i Pralnia szykują dla wszystkich amatorów kultury, muzyki i sztuki trzy dni pełne wyjątkowych wydarzeń pod nazwą Żywe Srebro Festiwal.

Gwarki 2020 online to pokazy filmów, galerie zdjęć i wspomnienia 🎷🎺🎧🎻📽🎞📢 Szczegóły znaleźć można w wydarzeniu na FB. 

Na Żywe Srebro Festiwal złożą się takie wydarzenia jak: Tegieslowday | Żywe Srebro Festiwal 🌱🌵🌸🍪, koncert muzyki żydowskiej 🎷🎺🎧🎻, obchody 10 lat Stowarzyszenia Góry Kultury 🎂💛, 12.09//Opowieść o inwentaryzacji i renowacji. Historia cmentarza żydowskiego//Oprowadzanie z Romanem Balczarkiem//12:00 i 16:00// ✡️🕎

To dni, których jako tarnogórzanie nie możemy nie uczcić! Dlatego nie przeszkodzi nam covid! Zapraszamy! 

#efekttg #ilovetg #tg #tarnowskiegory #srebrnemiasto #miastogwarków #gwarekcity #gwarki #gwarekcity #srebrnemiasto #tck #żywesrebro #pralnia #dokumentprojektu #smzt #unesco
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).