Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Gwarki 2022 – środa

08 września, 2022

Za nami pierwszy dzień imprez towarzyszących tegorocznych Gwarków.

Na pierwszy ogień – otwarcie wystawy zbiorowej: „Pomiędzy”
Rozpoczęcie miało miejsce w parku Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych, stąd kierowaliśmy się do miejsc wystawowych z oprowadzaniem i prezentacją prac plenerowych uczniów ZSAP w Tarnowskich Górach: Restauracja u Wronów, Slow. Kreatywna Kofeina, Kapka Wina.

Galeria

Następny punkt programu przekonał nas, że sztuka ma siłę, a w Tarnowskich Górach szczególnie, bo łączy pokolenia i ludzi o różnych poglądach.
W ramach Gwarków 2022 i ART. ERII.TG od dziś na murach Tarnogórskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę pt. „Cyfrowe tętno” będące dziełem uczniów z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach, w tym: Krzysztofa Marka Bąka, Mateusza Jankowskiego, Ewy Jaworskiej, Mateusza Kokota, Katarzyny Kroczek-Wasińskiej, Kewina Lipoka, Małgorzaty Łuszczak, Anny Osadnik, Marcina Painta, Kai Renkas, Stanisława Taraska, Marcina Wieczorka i Marka Wrony.

Galeria

Gwarki 2022 oficjalnie rozpoczął wernisaż wystawy Barbary Mróz „Elementarnie” w ramach ART.ERII.TG. Wernisaż w Kościele Zbawiciela na Rynku poprzedził koncert Wojciecha Szczepanika – pianisty, kompozytora i twórcy należącego do nurtu „modern classical”. ART.ERIA.TG to projekt promujący tarnogórskich artystów. Barbara Mróz to malarka pochodząca, co prawda, z Grudziądza mająca na koncie podróże do Olszyna, Szkocji i Miasta Gwarków.

– ,,Bardzo chciałam podziękować swoim przyjaciołom, w tym Grzegorzowi Kowalskiemu, który jednocześnie jest autorem animacji wyświetlanej na sklepieniu kościoła podczas dzisiejszego wernisażu. Dziękuje za wasze wsparcie” – mówiła autorka wystawy „Elementarnie” Barbara Mróz
Zwiedzanie wystawy: 08-11.09.2022 r. w godzinach 13:00-18:00
12.09-31.10.2022 r. w godzinach otwarcia kościoła lub przez zamówienie mailowe przesłane na adres parafia.zbawiciela@gmail.com lub telefonicznie 32 281 17 18
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).