Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Gwiazdorski Dzień Kobiet w CAS

07 marca, 2024

Świętowanie Dnia Kobiet zaczęło się w naszym mieście już w czwartek – od czerwonego dywanu w Centrum Aktywności Seniorów.

Każda z pań przeszła czerwoną drogę gwiazd, usłyszała wiersz na swoją cześć, dostała brawa, różową różę. A potem dla wszystkich był koncert – też gwiazdorski, bo były utwory znane i lubiane, np. ze „Skrzypka na dachu”.

Dama, damulka, dziewczę, facetka, jejmość, kapłanka domowego ogniska, lepsza połowa, matka, żona, narzeczona… Liczba słów-synonimów słowa „kobieta” jest ogromna. To znaczy, że staramy się dobrać słowo odpowiednie do osoby w danym dniu. Bo następnego dnia może być potrzebne już inne słowo. Życzę paniom, żebyście jak najczęściej słyszały te fajne zamienniki dla słowa „kobieta”. Bądźcie z nami jak najdłużej – życzył paniom burmistrz Arkadiusz Czech.

On też przeszedł po czerwonym dywanie, bo już 10 marca… Dzień Mężczyzny 😊

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.