Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

I love TG czyli uczniowie promują Tarnowskie Góry

07 czerwca, 2023

#IloveTG? Oczywiście! Aż 75 prac napłynęło do międzyszkolnego konkursu pod tym tytułem od uczniów tarnogórskich szkół podstawowych. Rysunki i malunki pokazały dzwonnicę gwarkowską, sztolnię, kościół ewangelicki, podziemia, ale i mniej znane zakątki naszego miasta. Większość wykonana wprawną ręką, wszystkie ciekawe, a niektóre – zdaniem fachowców – wręcz rewelacyjne!

– Szkoda, że do nagrodzenia musieliśmy wybrać tylko niektóre – żałowali jurorzy konkursu zorganizowanego w Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach.
Ostatecznie w kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła praca Maksymiliana Kalagi z bobrownickiej szkoły nr 11. Jego praca ukazała miejscowy kościół w tęczowych odcieniach zachodu słońca.
– Z okna widzę nasz kościół codziennie, więc teraz go namalowałem – przyznał młody bobrowniczanin.
Drugie i trzecie miejsce zajęły jego szkolne koleżanki : Paulina Jurek i Zosia Kucharczyk. Wyróżnienia powędrowały do Kingi Brynkus, Jakuba Pietrygi, Aleksandry Marek, Zofii Szyszki, Mileny Pietrygi, Anastazji Drosik i Pauliny Dylak.
W starszej kategorii (klas IV-VIII) zwycięska okazała się praca Toli Marcinek, drugie miejsce zajęła Natalia Górska, trzecie natomiast Ewa Żurańska – wszystkie nagrodzone ze starotarnowickiej „ósemki”. Wyróżnienia trafiły do: Kaliny Pawliczek, Klementyny Karkowskiej, Dagmary Garbiec, Natalii Pelikan, Tobiasza Kurtza, Julii Pawlak, Aleksandry Włodarz, Kingi Musik i Darii Włodek.
– Wyróżnione prace w zasadzie mogłyby trafić do druku jako widokówki, ale na razie melodia przyszłości. Na razie zostaną wydrukowane na kartach do gry w Memory.
– Szkoda, że musieliśmy wybrać tylko dwadzieścia z nich – żałowały organizatorki konkursu czyli pani Maria Bambynek-Skawińska, Patrycja Rozenbaum-Łomotowska i Joanna Widera.

Galeria




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).