Piątek, 23 października 2020r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Industriada 2020: działo się w Sztolni i Kopalni

28 września, 2020

To była niezwykle barwna, choć niezwykle trudna Industriada. Z powodu złej pogody większość pokazów i warsztatów odbyła się “pod dachem”. Największym hitem okazłą się fabularyzowana  podróż do wnętrza ziemi w Kopalni.

Oprócz podróży do wnętrza ziemi zwiedzającyh w Sztolni i Kopalni czekały m.in. przejażdżki kolejką, wystawy, warsztaty kreatywne i pokazy naukowe, nauka pieśni flisaków i sztolniowych gondolierów, spacer z przewodnikiem do wylotu Sztolni Głębokiej Fryderyk, zwiedzanie zabytków UNESCO, teatr uliczny oraz zanen ze Święta Pary maszyny parowe.

Więcej zdjęć z imprezy:

🛠To była niezwykle barwna, choć niezwykle trudna INDUSTRIADA🌧☔️. Pod ziemią wprawdzie nie padało, ale na powierzchni…

Opublikowany przez Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco Niedziela, 27 września 2020

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.