Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Ja tu kompostuję – drugi nabór

05 marca, 2024

Mieszkasz we własnym domu w Tarnowskich Górach? Chcesz kompostować odpady? Weź udział w drugiej edycji programu ekologicznego „Ja tu kompostuję!”. Z uwagi na duże zainteresowanie pierwszą edycją akcji, mamy do rozdania kolejne zestawy do kompostowania.

Kompostowniki mają pojemność 740 litrów! W pierwszej edycji rozdaliśmy ich 40, teraz czeka na Was 37 kolejnych.

Kto może dostać kompostownik?

Mieszkaniec Tarnowskich Gór, który:

• złożył w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach deklarację gospodarowania odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałej w zabudowie jednorodzinnej,
  • nie ma zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatkach i nie posiada zaległości o charakterze cywilno-prawnym na dzień złożenia wniosku,
  • zadeklaruje, że będzie kompostował odpady podlegające biodegradacji – w szczególności: zielone i kuchenne.

Właściciel jednej nieruchomości może otrzymać jeden kompostownik.

Co powinieneś zrobić, żeby dostać bezpłatny kompostownik?

Złóż wniosek o użyczenie kompostownika przez Gminę Tarnowskie Góry. Przyjmowanie wniosków startuje 6 marca 2024 r o godz. 7.30. Ważna jest kolejność zgłoszeń.

Formularz wniosku do pobrania.

Jak możesz złożyć wniosek? Masz trzy możliwości:

• złóż go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przy ul. H. Sienkiewicza 2 w pokoju numer 1,
  • wyślij pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miejski, ul. H. Sienkiewicza 2, 42-600 Tarnowskie Góry,
  • lub poprzez ePUAP.

Po przyjęciu wniosku ustalimy z Tobą (telefonicznie lub mejlem) datę podpisania umowy i odbioru kompostownika.

Umowa użyczenia kompostownika będzie obowiązywała 24 miesiące. Potem kompostownik będzie Twoją własnością.

Gdzie znajdziesz szczegółowe informacje?

1. W Referacie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Wydziału Gospodarki Miejskiej, w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach, przy ul. H. Sienkiewicza 2, w pokoju nr 28
  2. Dzwoniąc pod numer telefonu: +48 32 39 33 675.
  3. Pisząc mejl na adres: gospodarka.miejska@tarnowskiegory.pl.
  1. Pliki do pobrania:

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.