Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Jarmark Wielkanocny 2023 za nami

03 kwietnia, 2023

Mimo zimna i deszczu szósty już wiosenny kiermasz rękodzieła należy uznać za udany.

W sobotę i niedzielę na stoiskach rękodzielników czekały na tarnogórzan filcowe ozdoby, stroiki, kwiaty świeże i suszone, wyroby z drewna, wędliny, miody, kiszonki, sery, oleje, soki, zabawki śtrykowane, haklowane i szyte, hałwa, ceramika, biżuteria. Na najmłodszych przygotowano warsztaty robienia zajęcy ze szmatek.

W niedzielę najmłodsi znakomicie radzili sobie w trakcie warsztatów tworzenia pisanek na kurzych wydmuszkach oraz tradycyjnych śląskich kroszonek z drewnianej sklejki w postaci magnesów na lodówkę.

Starsi „obkupili” się z pewnością w wędliny, sery, oleje, miody i świąteczne ozdoby. Kolejny jarmark z punktem ciężkości na jedzenie pod koniec kwietnia.

 

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=um.tarnowskiegory&set=a.226043213341999

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.226747163271604&type=3
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).