Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Judo: trójka tarnogórskich zawodników w kadrze narodowej!

13 stycznia, 2022

Młodzi judocy to zawodnicy tarnogórskich klubów: Judo Ahinsa i UKS Dwójka.

Polski Związek Judo poinformował o składach Kadr Narodowych na pierwsze półrocze 2022 roku 12 stycznia.

Powołani do kadry judocy z Tarnowskich Gór to:
Klub Judo Ahinsa – Małgorzata Woś – mieszkanka gminy Świerklaniec, juniorka  i Łukasz Szołtysik – mieszkaniec gminy Świerklaniec, junior;
Klub UKS “Dwójka” – Jakub Żmudziński – mieszkaniec Tarnowskich Gór, junior.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.