Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Jutro otwieramy Muzeum – kultura wraca!

12 maja, 2020

Od jutra (13 maja br.) Muzeum w Tarnowskich Górach będzie ponownie czynne dla zwiedzających.

Ze względów bezpieczeństwa do odwołania obowiązywać będą ścisłe zasady. Możliwe będzie jedynie zwiedzanie indywidualne. Jednocześnie na całej powierzchni ekspozycyjnej będzie mogło przebywać maksymalnie 20 osób (wraz z obsługą). Zwiedzający na czas przebywania w Muzeum zobowiązani będą do zakrycia ust i nosa oraz skorzystania ze środków ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne) przy wejściu. Wprowadzamy również i zalecamy metodę płatności kartą. Zmianie ulegną godziny otwarcia instytucji dla zwiedzających, tj. wtorek–piątek: 10:00–16:00, sobota: 10:00–15:00, niedziela: 12:00–17:00.

Zgodnie z rekomendacjami Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów do odwołania nie będzie możliwe zwiedzanie grupowe oraz skorzystanie z usługi oprowadzania. Zawieszona pozostaje również stacjonarna działalność kulturalna i edukacyjna.

Tymczasowy regulamin zwiedzania: http://muzeumtg.pl/wp-content/uploads/2020/05/Tymczasowy-regulamin-zwiedzania-05.2020.pdf

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).