Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Kiosk i reklamy znikną sprzed Staszica

20 lutego, 2023

We wtorek ma ruszyć rozbiórka kiosku i murowanych reklam stojących przed Halą Targową i II LO im. Staszica. – Teren nie należy w całości do nas, ale nie chcieliśmy czekać na innych. Bo to miejsce jest ważne dla naszych mieszkańców, oglądają je wjeżdżający do miasta. Dlatego uporządkowanie terenu nie jest naszym ostatnim słowem w sprawie poprawiania przestrzeni przed Staszicem. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli pokazać projekt – mówi Burmistrz Arkadiusz Czech.

Formalności Urząd Miejski zaczął załatwiać już wiele miesięcy wcześniej: pozwolenia i uzgodnienia mieliśmy już w roku 2022 (również te dotyczące nieruchomości Powiatu w zarządzie Dyrektora Szkoły). Kolejny krok, czyli zaplanowanie w budżecie pieniędzy na wyburzenie obiektów, został wykonany we wrześniu 2022. Na sesji 19 grudnia radni Rady Miejskiej przyjęli projekt budżetu.

Skoro były już uzgodnienia, pieniądze w budżecie, można było wyłonić wykonawcę. To stało się w styczniu. Wtedy też UM zawiadomił odpowiednie organy o zamiarze wykonania prac. Jest luty – prace ruszają. Powinny zakończyć się w marcu.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).