Piątek, 13 września 2024r. | Imieniny: Eugenii, Aureliusza, Jana
Pokaż menu

„Koduj z Gigantami” – bezpłatne warsztaty programowania

27 sierpnia, 2024

Przeżyjmy razem Cyber Przygodę w świecie sztucznej inteligencji – 15. edycja Koduj z Gigantami wystartowała! Tym razem uczestnicy będą mieli okazję poznawać tajniki kodowania przy wykorzystaniu narzędzi AI. Na wszystkich zainteresowanych czeka aż 8 rodzajów zajęć, na które można dołączyć online lub stacjonarnie.

Tarnowskie Góry, 27 sierpnia 2024 r. – Giganci Programowania zapraszają na 15. edycję bezpłatnych warsztatów z programowania – Koduj z Gigantami. Już teraz każdy może zapisać swoje dziecko na zajęcia w ramach najnowszej odsłony wydarzenia. Tym razem tematem przewodnim jest hasło “Cyber Przygoda w świecie AI”. 

O co chodzi w bezpłatnych warsztatach z programowania? 

Głównym celem akcji jest wspieranie młodych ludzi, którzy pragną postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Dodatkowo na zajęciach każdy z uczniów może liczyć na pomoc w zrozumieniu zasad działania cyfrowego świata oraz nauczyć się bezpiecznego i twórczego korzystania z nowych technologii. Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów, takich jak gry i aplikacje, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. 

W tej edycji przy wykorzystaniu nowoczesnych środowisk, wykwalifikowani trenerzy przygotowali serię zadań, które będą musiały zostać rozwiązane z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji. Zajęcia prowadzone są w małych grupach dziesięcioosobowych, a każdy uczeń może liczyć na indywidualną pomoc trenera. Dodatkowo podczas zajęć stacjonarnych uczestnicy otrzymują dostęp do własnego stanowiska pracy z komputerem. 

Minecraft i sztuczna inteligencja

W tym roku, podczas 15. edycji Koduj z Gigantami, obchodzimy również piętnaste urodziny gry Minecraft! To fantastyczna wiadomość szczególnie dla młodszych uczestników, którzy razem z bohaterami takimi jak Steve i Alexa będą mogli stawiać swoje pierwsze kroki w programowaniu. Każdy z uczniów będzie miał szansę nauczyć się, jak ożywiać elementy z gry, a także tworzyć swoje pierwsze samodzielne projekty. 

Na wszystkich uczestników czekają kursy dostosowane zarówno do wieku, jak i zainteresowań. Podczas warsztatów uczniowie poznają praktyczne zastosowania AI w projektach programistycznych. Dodatkowo zobaczą jak tworzyć inteligentne aplikacje, które potrafią analizować dane, rozpoznawać obrazy i głos, a także podejmować za nas decyzje. 

Doskonalenie kompetencji cyfrowych kluczem do sukcesu, czyli dlaczego warto się zapisać? 

W świecie zdominowanym przez technologię, kompetencje cyfrowe stają się bardzo istotnym elementem edukacji. Zdobycie umiejętności na wczesnym etapie edukacji daje dzieciom i młodzieży większą elastyczność w doborze dalszych zainteresowań. Dodatkowo poprzez nauczanie programowania, uczestnicy warsztatów rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, komunikowania się, współpracowania z innymi, a także wykonywania zadań w sposób kreatywny i – co ważne w cyfrowym świecie zagrożeń – etyczny. 

Piętnastą edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki sztucznej inteligencji. Chcemy w ten sposób pokazać, że wierzymy w rozwój AI i zależy nam, aby nasi podopieczni byli na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami w tej dziedzinie i korzystali z niej bezpiecznie. – powiedział Daniel Skuza, prezes spółki Edukacja Cyfrowa.

Zajęcia dostępne stacjonarnie w Tarnowskich Górach w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne w Tarnowskich Górach odbędą się w dniach 8,14 i 22 września 2024 r. Będą one prowadzone w godzinach 9:00-18:00. Wszystkie dostępne kursy zostały zaplanowane i dostosowane przez doświadczonych trenerów do wieku uczestników, którzy mogą wybrać zajęcia spośród poniższych paneli tematycznych:

6-9 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education

10-12 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch 
  • Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
  • Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat 

  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
  • Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Zapisy na warsztaty odbywają się pod numerem 536-202-208 oraz, poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl (należy wybrać warsztaty stacjonarne, Tarnowskie Góry)

Patronami honorowymi wydarzenia są: Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Minister Edukacji Narodowej oraz Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry. Ogólnopolski patronat medialny objęli: CD-Action, CD-Action Family, Czas Dzieci, Do Rzeczy, Komputer Świat oraz My Company Polska. 

pastedGraphic.png

Giganci Programowania to największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w roku organizujemy darmowe warsztaty Koduj z Gigantami, w których do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. osób. Jesteśmy również inicjatorem konkursu Gigathon. W naszych działaniach wspiera nas grono pedagogów, posiadających szerokie kompetencje i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Edukacja Cyfrowa to nowoczesna firma szkoleniowa, działająca od 5 lat na terenie Aglomeracji Śląskiej jako regionalny partner Gigantów Programowania. We wrześniu organizujemy bezpłatne warsztaty dla 1000 dzieci w 8 miastach regionu. Szkolimy ponad 500 młodych osób pod marką Giganci Programowania Silesia.

Link do facebooka: https://www.facebook.com/giganciprogramowaniatg/

 




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).