Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Kolejne laptopy trafią do uczniów

03 czerwca, 2020

70 kolejnych laptopów do nauki zdalnej zakupiła gmina dla najbardziej potrzebujących uczniów szkół miejskich. Pierwsze egzemplarze trafiły dziś do Szkoły Podstawowej nr 9. Komputery zakupione zostały z programu Zdalna Szkoła + , a ich łączna wartość to 124 657 zł. Przypomnijmy, jeszcze w kwietniu gmina nabyła z powyższego programu 40 laptopów do zdalnej nauki, o łącznej wartości 100 tys. zł.

– Sprzęt na pewno się przyda, ale ja życzę Wam, by nauka we wrześniu rozpoczęła się już w normalnym trybie bez covidu – mówił burmistrz przekazując komputery. Krzysztof Siwiec, dyrektor szkoły zaznacza z kolei, że przekazanie w pierwszej transzy 5 laptopów, a obecnie 32 w zupełności zaspokaja potrzeby zgłoszone przez uczniów placówki.

Sprzęt rozdysponowany zostanie w następujących ilościach:

▶️ Szkoła Podstawowa nr 3 – 11 szt.
▶️ 
Szkoła Podstawowa nr – 1 szt.
▶️ 
Szkoła Podstawowa nr 8  3 szt.
▶️ Szkoła Podstawowa nr 9 – 32 szt.
▶️ Szkoła Podstawowa nr 10 –  3 szt.
▶️ Szkoła Podstawowa nr 11  – 2 szt.
▶️ Szkoła Podstawowa nr 13 – 7 szt.
▶️ Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 –  4 szt.
▶️ Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 –  6 szt.
▶️ Zespół Szkolno – Przedszkolny nr – 1 szt.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

O pierwszej transzy laptopów dla uczniów pisaliśmy tutaj:

https://tarnowskiegory.pl/2020/05/projekt-zdalna-szkola-czyli-komputery-dla-uczniow/

https://tarnowskiegory.pl/2020/04/edukacja-w-dobie-koronawirusa-trwa-praca-zdalna-gmina-kupila-40-laptopow/ 

 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).