Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Kolejne prace w Parku Miejskim

24 lutego, 2021

W Parku Miejskim, w lutym, w rejonie zlokalizowanym przy drodze biegnącej obok cmentarza parafii św. Anny, od ul. Gliwickiej do placu zabaw, zostaną wykonane zabiegi związane z drzewami, które są zgodne z Projektem Gospodarki Drzewostanem, przewidzianym dla tego obiektu.

Park Miejski w grzybkiem

W powyższym rejonie zostanie usuniętych dziewięć drzew. Powodem wycinki drzew jest ich zamieranie lub obumarcie. Inne powody, to także zły stan fitosanitarny, pochylenie w stronę alejek, zdeformowana korona, posiadanie uszkodzeń wgłębnych pnia, porażenie przez jemiołę.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.