Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Komunikacja: jak sprawniej i czytelniej informować?

31 maja, 2023

Jak opisać ułatwić poruszanie się po dworcach i pomiędzy nimi niewidomym? Jak czytelniej i najlepiej dźwiękowo zorganizować tablicę odjazdów autobusów? Czy konieczny jest tłumacz języka migowego? Gdzie i jaką umieścić tablicę informacyjną? O tym m.in. rozmawiali wczoraj uczestnicy spaceru badawczego zorganizowanego wokół tarnogórskich dworców przez Metropolię Górnośląsko-Zagłębiowską.

Ponad dwugodzinna wycieczka i dyskusja zaowocowała kilkunastoma stronnicami notatek z proponowanymi zmianami. Ich autorami były m.in. osoby niewidome, głuchonieme oraz rodzice z dziećmi. Czego jeszcze u nas brakuje ? Biletomatu, większych i czytelniejszych rozkładów jazdy, wyczuwalnego dla niewidomych oznaczenia peronów i ścieżek naprowadzających . Dzięki spacerom w ramach modernizacji planowanych i realizowanych przez Metropolię i PKP mają szansę się wkrótce pojawić.

Dziś kolejny spacer badawczy na Osadzie Jana w okolicach, gdzie planowane jest utworzenie przystanku kolejowego.

Aby przyczynić się do uprawnienie poruszania się przez pasażerów wystarczy wypełnić ankietę badawczej  na stronie https://gzm.lopi.io/a/jak-otworzyc-kolej-na-mieszkancow/1

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).