Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Konkurs turystyka 2023 rozstrzygnięty

27 marca, 2023

Dziewięć projektów za łączną kwotę 50 tys. zł zostanie w tym roku dofinansowanych przez miasto w konkursie pn. Turystyka i krajoznawstwo.

Infografika: Turystyka i krajoznawstwo.

Miejska dotacja zostanie przekazana w tym roku na inicjatywy takie jak m.in. Rajd pt. „Zapoznanie z zabytkami Srebrnego szlaku UNESCO w Tarnowskich Górach i innych zabytków naszego miasta” w wykonaniu PTTK Oddział Ziemi Tarnogórskiej Klub Turystyki Górskiej GRAŃ, grę miejską pt. „Wojska brytyjskie w Tarnowskich Górach w okresie powstań śląskich i plebiscytu” organizowaną przez Góry Kultury czy niezwykle udane i popularne „Środy na Gliwickiej” czyli zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach.

Ponadto wsparcie otrzyma także Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku na Tarnogórski marsz na orientację oraz przejazdy letnich pociągów turystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz „Rowerową Rajzę ze Śląska trasą króla Jana III Sobieskiego w 340 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej” organizowaną przez stowarzyszenie Cidry na Kole.

Pełna lista wspartych inicjatyw poniżej.

 

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).