Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Kopalnia Srebra: dziś ćwiczą tu ratownicy

27 lutego, 2023

Niedawno pracownicy i przewodnicy w Sztolni Czarnego Pstrąga i Zabytkowej Kopalni Srebra przeszli wspólne szkolenie z ratownikami z Harcerskiego Klubu Ratowniczy Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej . Dziś ratownicy doskonalą swoje umiejętności w podziemiach z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach pod honorowym patronatem Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego.

Ćwiczenia, którym przyglądają się przewodnicy, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Wolnik to kolejna okazja do wymiany doświadczeń oraz dopracowania schematów wspólnego działania. Pod ziemią – jak wiadomo – jest ciemno, wilgotno, a momentami bardzo nisko i wąsko.
Wcześniej przewodnicy ćwiczyli resuscytację krążeniowo- oddechową, układania rannych w pozycji bocznej, użycia AED (sprzęt na co dzień dostępny w budynku) oraz udzielenia pomocy przy zadławieniach.

Więcej o szkoleniu przewodników tutaj.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).