Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Kopalniana – przetarg na użytkowanie wieczyste

08 maja, 2020

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Tarnowskich Górach przy ulicy Kopalnianej. Przetarg odbędzie się w dniu 8 czerwca 2020 roku o godz. 1200, w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 2 pokój nr 40.

Opis nieruchomości:

 • położona w Tarnowskich Górach przy ul. Kopalnianej (obręb ewidencyjny Bobrowniki Śl. arkusz mapy 7),

  własność Skarbu Państwa użytkowanie wieczyste: Gmina Tarnowskie Góry, działki tworzą zwarty obszar o

  nieregularnym kształcie,

 • posiada dostęp do drogi publicznej – ulicy Korola (od działki nr 2617/87),
 • najbliższe sąsiedztwo to tereny przemysłowe, popowierzchniowej eksploatacji złoża dolomitów triasowych,

  budynki produkcyjne, magazynowe,

  nieogrodzona, mocno porośnięta drzewami i krzewami, wymaga miejscowej niwelacji,

  położona jest na obszarze „Podziemi Tarnogórsko – Bytomskich” – zgłoszonym do Europejskiej Sieci

  Ekologicznej Natura 2000, przed pozwoleniem na budowę wymagane jest uzyskanie z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji zamierzonego przedsięwzięcia,

  wszelkie skrzyżowania projektowanej inwestycji z urządzeniami elektroenergetycznymi znajdującymi się na nieruchomości będącej przedmiotem przetargu – należy przebudować lub zabezpieczyć na koszt inwestora.

  Opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości: w wysokości 3% wartości gruntu wynosi łącznie 1.047,14 złotych, płatna z góry do 31 marca każdego roku. Nie jest opodatkowana podatkiem VAT. Aktualizacja ceny będącej podstawą do ustalenia opłaty rocznej może być dokonywana nie częściej niż raz na 3 lata.

  Szczegóły w załączniku.

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).