Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Poka┼╝ menu

Kupuj ┼Ťwiadomie. Wybieraj polskie produkty! ­čŹů­čžÇ­čąę­čŹŚ­čąÜ­čąĺ­čŹÄÔÇĘ

03 czerwca, 2020

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zach─Öca do udzia┼éu w akcji ÔÇ×Kupuj ┼Ťwiadomie. Wybieraj PRODUKT POLSKIÔÇŁ. Nasze wybory maj─ů znaczenie, a kupowanie produkt├│w od rodzimych wytw├│rc├│w pomaga w ratowaniu gospodarki i miejsc pracy.

Podczas codziennych zakup├│w kierujmy si─Ö patriotyzmem konsumenckim. Wybierajmy ┼Ťwiadomie polskie produkty. W ten spos├│b przyczynimy si─Ö do uratowania miejsc pracy. ­čŹů­čžÇ­čąę­čŹŚ­čąÜ­čąĺ­čŹÄ

Polski produkt w Twoim koszyku to zysk dla rodzimych firm i wsparcie lokalnych bud┼╝et├│w┬á­čôł.

­čśĚ Epidemia koronawirusa b─Ödzie mia┼éa negatywne skutki dla gospodarki. Razem mo┼╝emy wesprze─ç polskich przedsi─Öbiorc├│w i rolnik├│wÔŁŚ´ŞĆDzi┼Ť jest szczeg├│lny czas, kiedy wsp├│lnie mo┼╝emy zrobi─ç tak du┼╝o.

Tw├│j wyb├│r ma ogromne znaczenie┬á­čĹŹ

Dla siedmiu na dziesi─Öciu Polak├│w wystarczaj─ůc─ů zach─Öt─Ö do zakupu danego produktu stanowi to, ┼╝e pochodzi on z Polski, a po┼éowa konsument├│w sw├│j patriotyzm manifestuje podczas zakup├│w w sklepach z artyku┼éami rolno-spo┼╝ywczymi? Znak ÔÇ×PRODUKT POLSKIÔÇŁ umo┼╝liwia konsumentom ┼éatwiejsze wyszukiwanie produkt├│w wytworzonych w Polsce z u┼╝yciem polskich surowc├│w.┬á

Aby u┼éatwi─ç konsumentom identyfikacj─Ö produkt├│w wytworzonych z polskich surowc├│w, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak ÔÇ×PRODUKT POLSKIÔÇŁ i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustaw─ů o zmianie ustawy o jako┼Ťci handlowej artyku┼é├│w rolno-spo┼╝ywczych produkty opatrzone t─ů informacj─ů musz─ů by─ç wyprodukowane z surowc├│w wytworzonych na terenie Polski z tym, ┼╝e w produktach przetworzonych dopuszcza si─Ö u┼╝ycie importowanych sk┼éadnik├│w (np. przypraw, bakalii) w ilo┼Ťci do 25% masy tych produkt├│w, pod warunkiem ┼╝e sk┼éadniki takie nie s─ů wytwarzane w kraju.

Wybieraj─ůc ┼╝ywno┼Ť─ç z oznaczeniem ÔÇ×PRODUKT POLSKIÔÇŁ, konsument ma pewno┼Ť─ç, ┼╝e zosta┼éa ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowc├│w. Przy bogatej ofercie na sklepowych p├│┼ékach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia si─Ö tak┼╝e do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzeda┼╝y polskiej ┼╝ywno┼Ťci.

Więcej o akcji: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

Gmina Tarnowskie G├│ry
Tarnowskie G├│ry le┼╝─ů w ┼Ťrodkowo-po┼éudniowej cz─Ö┼Ťci powiatu tarnog├│rskiego. Przez miasto przep┼éywa m.in. Sto┼éa (przez Lasowice, Sowice i Strzybnic─Ö), Drama (przez Repty ┼Ül─ůskie) i struga Pniowiec (przez dzielnic─Ö Pniowiec). Miasto le┼╝y na skraju Niziny i Wy┼╝yny ┼Ül─ůskiej. Tarnowskie G├│ry s─ů g┼é├│wnym miastem Garbu Tarnog├│rskiego.