Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Lampy wymienione. Pisklęta uratowane

15 lipca, 2020

Przy drodze wiodącej do stadionu Unii Strzybnica a także do wybudowanej z Budżetu Partycypacyjnego miejskiej siłowni plenerowej (droga boczna od ulicy Armii Krajowej) gmina wymieniła właśnie oświetlenie. 10 starych, nieekonomicznych i znajdujących się w złym stanie technicznym lamp zastąpiły nowe ledowe – nowoczesne i energooszczędne. W trakcie prowadzonych prac wewnątrz jednego z oświetleniowych słupów robotnicy natrafili na gniazdo pełne piskląt!

– Postanowiliśmy zostawić starą – jedenastą – lampę, tak by nie niszczyć ptasiego gniazda. Poszanowanie przyrody przy prowadzonych remontach i inwestycjach jest dla nas bardzo ważne. Stara lampa póki co działa. Zostanie wymieniona na nową jesienią – po zakończeniu sezonu lęgowego – mówi Piotr Machura, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej.  

 

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).