Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Lasowice, Strzybnica: place zabaw wkrótce gotowe!

12 kwietnia, 2023

Na placach zabaw w Lasowicach przy ul. św. Wojciecha i Strzybnicy w Parku Hutnika wznowiono prace. Z obu inwestycji w ubiegłym roku „zszedł ” wykonawca, z którym z powodu wielokrotnego przekroczenia terminów rozwiązano umowy. Po wybraniu nowego i wiosennym ociepleniu jeszcze przed świętami na obu placach pojawiła się ostatnia, kolorowa warstwa poliuretanu.

 Obecnie w obu miejscach trwają prace wykończeniowe: montowane są m.in. solarne lampy, ławki i stojaki na rowery. Po zakończeniu prac oba place czeka jeszcze atestowanie i odbiory. Dzieci powinny móc się na ich bawić jeszcze w kwietniu.
Przypomnijmy: plac przy skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Wojciecha utrzymany będzie w tematyce morskiej, podzielony na strefy dla dzieci młodszych i starszych, ogrodzony i doświetlony ekologicznymi latarniami solarnymi. Znajdzie się tu też łąka kwietna.
W Parku w Strzybnicy przy ul. ks. Płonki będzie „zamkowy”. Tu także pojawią się tu strefy dla małych dzieci, tych starszych oraz miejsca do gry w szachy, warcaby lub chińczyka oraz stoły przy których będzie można urządzić sobie piknik.

W ramach budowy placów w ubiegłym roku ukończono plac przy ul. Rozpłochowskiej w Lasowicach. Ten budowany był we współpracy ze spółdzielnią Chemik.

Lasowice, Strzybnica: place zabaw czekają na nawierzchnię

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).