Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Lasowice: ul. Polna do przebudowy

26 stycznia, 2023

1 lutego zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Polnej , polegająca na zamknięciu fragmentu ulicy od skrzyżowania z ul. Marii Rozpłochowskiej do skrzyżowania z ul. Kazimierza Zachnika. Na miejscu rozpocznie się przebudowa ulicy oraz budowa chodników.

W czasie trwania prac umożliwiony będzie ruch pojazdów związany z dojazdem do posesji lokalizowanych na tym odcinku drogi.
Tymczasowa organizacja ruchu związana jest z realizacją pierwszego etapu zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa ul. Polnej w Tarnowskich Górach”. Realizacja całości inwestycji planowana jest do końca bieżącego roku. Wtedy to gotowa będzie cała droga aż do ulicy Płuczki.

Z powodu prac na miejscu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu autobusów.

1 lutego 2023 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Trasa objazdowa linii 745:

(…) – Lasowice Andersa 01 – Lasowice Osiedle 02 – Tarnowskie Góry Ks. Siwca 02 – Tarnowskie Góry Stara 02 – (…),

Z obsługi zostanie wyłączony przystanek Lasowice Osiedle Rozpłochowskiej.

  • Wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii 746 polegająca na dostosowaniu godzin odjazdów do godzin pracy w zakładzie.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).