Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

List do ZTM: więcej kursów linii 129!

03 października, 2022

Proszę o pilne uruchomienie dodatkowych kursów autobusów nr 129 w godz. 15-16, kiedy młodzież szkolna wraca do domów – napisał Bartosz Skawiński, Zastępca Burmistrza Tarnowskich Gór do Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Czarno-żółty autobus linii M1 Katowice Mickiewicza stoi przez zajezdnią. Ma oznaczenie dla osób z niepełnosprawnościami.

Autobusy odjeżdżające z Tarnowskich Gór do Krupskiego Młyna głównie pomiędzy godz. 15 a 16 są przepełnione. Wraca nimi bardzo wielu uczniów tarnogórskich szkół – mieszkańców okolicznych miejscowości.

Tarnowskie Góry, nie czekając na decyzję pozostałych gmin, przez które przejeżdża autobus linii 129, zwróciły się do ZTM o pilne dostosowania liczby kursów do potrzeb. O decyzji ZTM będziemy Państwa informować.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).