Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Lodowe Srebro czyli morsowanie w Sztolni Czarnego Pstrąga

22 stycznia, 2022

Pływanie pod ziemią i jednocześnie pod wodą? Takie rzeczy tylko w Tarnowskich Górach i sztolni Czarnego Pstrąga! Udział w jedynej takiej na świecie (pływanie w obiekcie UNESCO i pod ziemią) imprezie zapowiedziało ponad 300 morsów! Pierwsi byli na miejscu już po godz. 8.00.

– Wiem, że ponoć jest to wielka frajda, ale na razie – pozwolicie – się jeszcze nie odważę. Kto wie, może za dziesięć lat? – żartował podczas oficjalnego otwarcia Lodowego srebra- Tarnogórskiej Podziemnej Sztafety Pływackiej Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór witając przy Sztolnia Czarnego Pstrąga – obiekt światowego dziedzictwa Unesco morsów z całej Polski.
Co czeka na nich – oprócz kilkuset metrów podziemnej trasy – na mecie? Ręcznik, balia z cieplejszą wodą, medal i dyplom oraz ogromna satysfakcja:)

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.