Poniedziałek, 9 września 2024r. | Imieniny: ?cibora, Sergiusza, Piotra
Pokaż menu

Majowe świętowanie

30 kwietnia, 2020

Z uwagi na epidemię koronawirusa majowe święta będziemy w tym roku obchodzić w nieco inny sposób. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam na zorganizowanie 2 maja, jak to mieliśmy w zwyczaju od lat, rajdu z polską flagą. Zapraszamy tarnogórzan do świętowania w sposób bardziej osobisty. Ubierzcie biało-czerwone ubrania, przystrójcie domy kolorami naszej flagi i podzielcie się tymi kolorami przez umieszczenie zdjęć np. w internecie!

3 maja o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi wziąć może w niej udział 40 osób. Przed uroczystością przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty i zapalą znicze pod tablicami pamięci przy kościele oraz pod Dzwonnicą Gwarków.

Przypomnijmy również – początek maja to czas ważnych świąt i wspomnień. Z 2 na 3 maja 1921 roku rozpoczęło się III Powstanie Śląskie, które doprowadziło do zmian w zakresie wytyczenia zasięgu terenu Górnego Śląska przyznanego Polsce. Zmian znaczących, gdyż zaplecze przemysłowe na Śląsku w znaczącym stopniu zaważyło na możliwościach rozwoju II Rzeczpospolitej. Oddajmy hołd powstańcom śląskim odwiedzając powstańcze mogiły i pomniki w Reptach Śląskich, Strzybnicy i Pniowcu oraz na cmentarzu św. Anny w Tarnowskich Górach. 




Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).