Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Majówka po tarnogórsku 2023

27 kwietnia, 2023

2 maja warz z Uniwersytet Trzeciego wieku zapraszamy na Rajd Flagi, natomiast 3 maja wspólnie ze starostwem na uroczystą mszę i uroczystości związane z rocznicą uchwalenie konstytucji 3 maja.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców powiatu do uczestnictwa w organizowanym rajdzie rowerowym oraz marszu nordic walking z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Start 2 maja o godz. 12:00 na Rynku. Po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi uczestnicy wyruszą na rowerach oraz marszem z kijkami – celem wyprawy będzie Hałda Popłuczkowa.
Organizatorzy proszą, aby chętni rowerzyści potwierdzili swoją obecność u Bogusi Sukiennik tel. 798 379 359, a chodziarze u Maryli Cypary tel. 502 049 157 w godzinach od 15.00 do 17.00 (bez sobót i niedziel).
Po zakończeniu rajdu i marszu przewidziany jest ciepły poczęstunek.
————————–
3 maja rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 10:00 mszą świętą w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Dalsza część obchodów przewidziana jest na Placu Gwarków. Będzie to występ dzieci z Przedszkola „Wesoła 1”, przemówienia, złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami. Uroczystości towarzyszyć będzie Kompania honorowa Wojska Polskiego  oraz występ Tarnogórskiej Orkiestry Dętej.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).