Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Makieta kolejowa Semafor zostaje w Tarnowskich Górach!

11 lipca, 2022

Wszystko wskazuje, że mieszczące się w budynku dworca torowiska wraz z pociągami i całą infrastrukturą kupi od właściciela i udostępni w tym samym miejscu miasto Tarnowskie Góry. Wstępna zgoda na współorganizację z Tarnowskie Góry Urząd Miasta wyraziły władze PKP.

– Chcemy, aby taki skarb został w Tarnowskich Górach i nadal był jedną z naszych atrakcji turystycznych – mówi burmistrz Arkadiusz Czech.
Umowa właściciela makiety na najem piętra dworca już się zakończyła, zanim tak się jednak stało, z uwagi na ofertę kupna Semafora spoza miasta, urząd przyjął wstępną ofertę odsprzedania go gminie.
Po “zielonym świetle” ze strony Zarządu PKP temat może być kontynuowany.
Zanim miasto odkupi makietę i wspólnie z PKP ustali zasady jej udostępnienia w przyszłości Semafor makieta kolejowa jest otwarta do zwiedzania od środy do niedzieli w godz. 11.00-16.00.
Rezerwacje dla grup pod nr. 601 213 355. Zapraszamy!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).