Wtorek, 4 października 2022r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka

Mammografia na Rynku w sierpniu

08 sierpnia, 2022

Kolejny raz z w tym roku mammobus stanie stanie na Rynku w dniach 25 – 31 sierpnia. Do badania zapraszamy urodzone w latach 1953–1972.

Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową MAMMOGRAFIĘ panie urodzone w latach 1953–1972, a szczególnie te panie, które w tym roku (bez względu, w którym miesiącu) obchodzą 50 urodziny.

Miejsce i termin wykonywania badań w mammobusie gliwickiego Instytutu Onkologii:
25, 26 sierpnia w godz.: 8.30-15.30
29, 30, 31 sierpnia w godz.: 10.00-17.00

Zapisy na badanie pod nr tel.: 32 278 98 96, w godz.: 7.00-15.00.

Prosimy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii – jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice.

W placówce znaleźć można:
• najnowszej generacji cyfrowy mammograf Mammomat Inspiration, pozwalający uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania
• opis zdjęć przez minimum 2 lekarzy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej,
• zapewnienie bezpłatnej opieki i dalszych niezbędnych badań w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach w przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi.

Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.