Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

Marszałek w kopalni i dla kopalni

22 lipca, 2020

Marszałek Województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z Izabelą Domogałą, Członkiem Zarządu Województwa odwiedzili dziś Zabytkową Kopalnię Srebra oraz wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk.

Wizyta miała związek z kończącymi się pracami budowlanymi przy wylocie sztolni. Przypomnijmy: po ponad roku kończy się likwidacja zapadliska przed wylotem wraz z odbudową 50 metrów sztolni , a także prace konserwatorskie portalu. Inwestycja warta 3,5 mln została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Prace zakończą się w sierpniu, na nich jednak nie koniec prac przy wylocie. Gmina Zbrosławice, bo to na jej terenie leży wylot wraz z roznosem, także dzięki pomocy Urzędu wykonała projekt ścieżki edukacyjnej i zagospodarowania otoczenia portalu.

– Ze swojej strony zapewnimy wsparcie finansowe prac – powiedziała Izabela Domogała.

– Cieszymy się z zainteresowania najważniejszymi zabytkami Tarnowskich Gór i całego regionu, szczególnie, że to Urząd Marszałkowski jest jednym z głównych właścicieli i zarządzających dobrem wpisanym na listę UNESCO – powiedział Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).