Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Maseczki dla mieszkańców

30 kwietnia, 2020

10 tysięcy maseczek zakupił Wydział Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. Połowę z nich rozdysponowano dziś w Ratuszu. Z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej – Adriana Wolnika odebrali je przewodniczący Zarządów Rad Dzielnic dla swoich mieszkańców. Warto przy tym pokreślić, że każda z Rad Dzielnic przekazała na walkę z koronowirusem 25 procent swojego budżetu. Gmina jednocześnie wsparła lokalny biznes – maseczki zamówiono w Tarnogórskich Zakładach Odzieżowych. Pozostałe 5 tysięcy maseczek trafi do przedszkoli, żłobków, parafii oraz organizacji pozarządowych.

Dodatkowo 3 tysiące maseczek szytych przez lokalnych rzemieślników, w tarnogórską kratkę, zakupił Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Mieszkańcy będą mogli je otrzymać wraz z workami na śmieci, po które można się zgłaszać od poniedziałku do Ratusza – w godz. 10.00 – 13.00. Będziemy je także dołączać do wydawanych po majowym długim weekendzie wyników mammografii. Maseczki rozdawane będą do wyczerpania zapasów.

Galeria
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).