Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Maseczki dla MOPS-u i Caritasu

05 maja, 2020

Po 500 profesjonalnych maseczek jednorazowych przekazanych Urzedowi Miejskiemu przez Rafała Wlazłowskiego, prezesa tarnogórskiego Centrum Elektroniki trafiło dziś do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stacji Opieki Caritas – Domowego Hospicjum.

Spośród trzech tysięcy maseczek część trafiła już do Bi-Medu, kolejna pojedzie do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Przypomnijmy, że wcześniej 10 tysięcy maseczek zakupił Wydział Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu. Połowę z nich rozdysponowano w Ratuszu – z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Adriana Wolnika odebrali je przewodniczący Zarządów Rad Dzielnic dla swoich mieszkańców. Rady przekazała na walkę z koronowirusem część swojego budżetu. Jednocześnie Gmina wsparła także lokalny biznes – maseczki zamówiono w Tarnogórskich Zakładach Odzieżowych, u lokalnych wytwórców takich jak Hafcik, Amistyl, Femme i Rękodzielne Tarnogórzanki zamówiono natomiast maseczki wielokrotnego użytku w tarnogórską kratę. Maseczki te rozdawane są m.in. tarnogórzanom zgłaszającym się po worki na śmieci.

Pozostałe 5 tysięcy jednorazowych maseczek trafiło m.in. do przedszkoli, żłobków i parafii.

O maseczkach pisaliśmy wcześniej m.in. tu i tu

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).