Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Maseczki dla przychodni Śródmieście

22 maja, 2020

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego wręczyli się dziś przychodni Usługi Medyczne “Śródmieście” 500 maseczek przekazanych magistratowi przez Centrum Elektroniki.

 Maseczki (w sumie trzy tysiące) tarnogórskiej firmy wcześniej trafiły już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przychodnia Bi-Med oraz Stacji Opieki Caritas – Domowego Hospicjum w Tarnowskich Górach.
 
Przypomnijmy, że Wydział Zarządzania Kryzysowego tarnogórskiego magistratu kupił wcześniej 10 tysięcy maseczek. Połowę z nich rozdysponowano poptrzez Zarządy Rad Dzielnic dla mieszkańców, druga połowa trafiła do przedszkoli, żłobków i parafii. Kolejnych 2 tysiące zamówiono w Tarnogórskich Zakładach Odzieżowych, u lokalnych wytwórców takich jak Hafcik – haft maszynowy, Amistyl, Femme i Rękodzielne Tarnogórzanki. Maseczki te były rozdawane m.in. tarnogórzanom zgłaszającym się po worki na śmieci.Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).