Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Medal dla Rodziny Katyńskiej

26 maja, 2023

– Każdy ma coś, co może dać innym – powołał się na słowa Barbary Bush burmistrz Arkadiusz Czech podczas wczorajszego wręczenia „Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego” dla Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Tarnowskich Górach.

– Wy i Wasze rodziny od kilkudziesięciu lat mieliście wiedzę i opór, aby dbać do pamięć o pomordowanych. I tę pamięć, choć gorzką, przekazujecie kolejnym pokoleniom – dodał dziękując za wieloletnią pracę i pielęgnowanie pamięci Krystynie Zatoń, Prezesce stowarzyszenia.

Odznakę z rąk Krystyny Ekkert, radnej wojewódzkiej, odebrała przy okazji sesji Rady Powiatu także prof. dr hab. Krystyna Zofia Karczewska.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).